פסטיבל אקינו – לקולנוע יפני עכשווי בסינמטק תל אביב

rikitarbut 3
מהדורה 4:  22-31/12

הקולנוע היפני תמיד מביא איתו קסם וכאב בצורה יחודית ומרתקת,
ממליצה בחום!
״ בפסטיבל אקינו לקולנוע יפני, מובאים בבכורה בישראל כמה מהסרטים הטובים ביותר שיצאו מיפן בתקופה האחרונה.

השנה הסרטים יעסקו בהבדלים הבין-דוריים שיש היום בחברה היפנית (ובכלל בחברה העולמית), הדור הצעיר שמוצא את עצמו קצת אבוד בעידן הדיגיטלי, הדור הבוגר שמגלה כי התקשורת עם הדור הצעיר אינה קלה וכי השפה המדוברת והטכנולוגיה מהווים מכשול לתקשורת. המרחק בין מסורת והיסטוריה לצורך להתקדם לעידן העתיד. החיים הסוערים של הצעירים אל מול החיים האיטיים יותר והאינטימיים של הדור המבוגר.

בין הסרטים שיוקרנו, "נערה נעדרת" דרמת מתח של הבמאי קוג'י פוקאדה, אחד הבמאים הבולטים והמעניינים ביפן בעשור האחרון, שסרטו "הרמוניום" הוקרן במסגרת הפסטיבל בעבר. יוקרן הסרט "והציפור שלך יכולה לשיר", דרמת נעורים בכיכובם של שלושה כוכבי נוער מבטיחים ביפן, אשר פותחת צוהר לחיי הנוער היפני בעידן המתקדם. "אנחנו מייצרים עתיקות", קומדיית פשע משעשעת המתרחשת בעולם ממכר העתיקות. "שמו האבוד", דרמה עדינה אך מלאת אמוציות שביימה נאנקו הירוסה שהייתה עוזרתו האישית של קורו-אדה. "מיו על החוף" דרמה נוספת, רגישה, על התחלות חדשות והניסיון לשלוט בגורלנו. "פרידה ארוכה", סרטו החדש של הבמאי ריוטה נקאנו ("אהבתה מרתיחה את מי האמבט") אשר עוסק באופן אנושי, עדין ויפה במחלת הדמנציה. "ישו", אחד הסרטים הקלילים של הפסטיבל על ילד קטן שלומד בבית ספר נוצרי ורואה לפניו את ישו כדמות מיניאטורית. ו"זהות", דרמת מתח מצוינת אשר מהווה שיתוף פעולה ייחודי קולנועי בין יפן וסין ומתארת את הקושי שבלהיות מהגר בלתי חוקי. כמדי שנה, ניתן מקום לסרט אנימה (אנימציה יפנית) מדובר, "הפונדק של אוקו", דרמה קלילה ומשעשעת על ילדה שעוברת לגור בפונדק שסבתה מנהלת והופכת לחברה הטובה ביותר של שתי רוחות רפאים חביבות ומצחיקות.״
לכרטיסים>>
שלכם ריקי שחם.

3 thoughts on “פסטיבל אקינו – לקולנוע יפני עכשווי בסינמטק תל אביב

 1. Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading?
  I'm trying to figure out if its a problem on my end or if
  it's the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.

  1. Dear Royal,
   i didn't get any complain from other followers
   Please try to delete your cash or change your browser.
   I would really like you to enjoy my posts 🙂
   let me know if it solved
   yours Riki Shaham

Comments are closed.

Next Post

כריסמס בנצרת - חג המולד

כריסמס הוא כנראה החג הגדול בכדור הארץ והמשמעותי ביותר עבור מליארדים של בני אדם.שם נרדף לשמחה ומתנות וחורף ותקווה……בישראל אפשר לחוות אותו במספר מקומות,אני ממליצה על נצרת שבגליל.שם יש שוק כריסמס ענקי, במות מוזיקה ,הופעות, וכמובן המיסה של חג המולד בכנסיית הבשורה,הכנסייה הגדולה במזרח התיכון.חגיגה אמיתית.ממליצה בחם!ריקי שחם.