מלאכים באמריקה

rikitarbut

היי יקרות ויקרים. אני לא בטוחה ששיתפתי אתכן כאן, אבל לפני כמעט שנה צפיתי במחזה "מלאכים באמריקה" של הקאמרי (חלק ראשון) – ו.. זו הייתה חוויה חזקה ומעניינת. מסתבר שבימים אלו עולה החלק השני של ההצגה. אני ממש שמחה להמליץ ללכת לצפות בה למי שלא ראה שיתחיל כמובן עם חלק א שגם מציג בימים המלחמתיים הללו.

מלאכים באמריקה הוא מחזה שבו כל חלקי הפאזל של הצגה טובה מתחברים: טקסט חזק, משחק מצוין, תפאורה מושקעת ומוזיקה חיה – וההפקה של הקאמרי ממש ממש מוצלחת (האמת שהופתעתי לטובה). הומוסקסואליות, איידס, שקרים, שחיתות, שלטון, אהבה, אכזבה, מחלת נפש, מוסר, בגידה, הכחשה… הרבדים במחזה "מלאכים באמריקה" רבים כל כך ושזורים זה בזה במלאכת מחשבת. מדובר במחזה, שהמוות נוכח בו מהרגע הראשון עד האחרון. מחזה שכל השחקנים בו משחקים פשוט נפלא. ושמתנגנת בו מוזיקה חיה לאורך כל ההצגה ע"י תזמורת המהפכה.

יש בו מעברים בין מציאות להזיה ומדי פעם גם רגעים של צחוק, אבל רוב הזמן במחזה אופפת את הקהל תחושת מועקה קשה. בשורה התחתונה "מלאכים באמריקה" היא יצירת תאטרון מאתגרת ומשובחת.

מחזה: טוני קושנר

תרגום: אלי ביז'אווי / בימוי: גלעד קמחי / מוזיקה מקורית: אמיר לקנר בביצוע חי של תזמורת המהפכה / תפאורה: ערן עצמון, / משחק: נדב נייטס, אביגיל הררי, יואב לוי, אלעד אטרקצ'י, שהם שיינר, מתן און ימי, עירית קפלן, מיה לנדסמן, דודו ניב.

לרכישת כרטיסים לחצי כאן

Next Post

הנהג של מדלן/Une Belle Course

שלום קוראות וקוראים יקרים, ממליצה על הסרט המקסים הזה. ספרו לי אם אהבתם אשמח לשמוע. מדלן, מזמינה מונית שתיקח אותה לפרק הבא של חייה, לבית האבות בו תתגורר. צ'ארלס, נהג רגיש אך מפוכח, נענה לבקשתה לעבור במקומות שהשפיעו על חייה. במהלך הנסיעה דרך רחובות פריז, נחשף עברה יוצא הדופן של מדלן ותתפתח […]