מוסיקת המקרה

rikitarbut 10

הספר ״מוסיקת המקרה״ מאת פול אוסטר הוא סיפור המעלה שאלות רבות על משמעות החירות והשיעבוד של האדם.

האם סכום כסף גדול שירש ג'ים נאש במפתיע מאביו, איתו יצא לסיבוב של כמעט שנה, אכן יקנה לו את החירות הכלכלית האידיאלית? המון מחשבות עולות מיתוך הספר, לצד תחושה קשה של חוסר אונים שאדם חווה מול גורלו. ובכלל, מהי השפעתו של האדם על גורלו? האם ניתנת לאדם האפשרות לשנות את גורלו?

תחושת בדידות תהומית מלווה את הקורה במסע הזה של ג'ים נאש, והיא נצורה בזיכרוני מזה שנים רבות…

ספר מומלץ ביותר,
ריקי שחם

10 thoughts on “מוסיקת המקרה

  1. סיימתי לקרןא את הספר הזה בשבת והוא לא יוצא לי מהראש, מרגישה שיש כל כך הרבה מה להגיד ולדבר עליו….. ובעיקר לשאול. רב הנסתר על הגלוי בספר זה.

  2. אוהבת גם את הטרילוגייה הניו יורקית שלו וכמובן ארמון הירח. ממליצה בחום.

  3. ספר נפלא, בכלל מאד אוהב את אוסטר, כל הזמן מחפש את הגורם הנסתר מן העין בתוך חיי היומיום.

  4. מת על כל הספרים שלן – שגיונות ברוקלין, הטרילוגיה הניו יורקית, איש בחושך, בלתי נראה, לוויתן – כל ספר שלו שקראתי הפך בתקופתו לחבר טוב. סופר שמעביר מוסר השכל מהחיים, תוך כדי שהוא כל הזמן מזגזג בין העולם המוחשי לאשליה.

  5. הסופר החי הכי מכולם, לא מבין איך לא זכה בנובל. מצליח גם להיות פופלרי וגם עמוק ומעניין. שילוב נדיר.

  6. מוסיקת המקרה…. האם שם הספר מצביע על אמונת המחבר במקריות או שהוא דווקא טוען שזהו הגורל המנווט את החיים כמנצח תזמורת בעל יד נעלמה ?

Comments are closed.

Next Post

שבלול , מועדון הג׳אז הידוע - מתחדש!

מועדון השבלול, שהוא שם דבר בסצנת הג׳אז הישראלית, חזר לפעול במשכנו החדש. לאחר הפסקה של שנה, בנה השבלול את ביתו החדש ברחוב קרליבך 23, תל אביב, ואני ממליצה בחום לרוץ עוד היום (יום ה׳, ה-29 לספטמבר) ולא לפספס את הופעת הטריו: אדריאן –מגן–הולן. שלושה נגנים ותיקים רבי-פעלים בג׳אז המקומי ובחו״ל, […]
ריקישחם, ריקי.שחם, ריקי-שחם, rikishaham