חתונה בשעת מגפה

rikitarbut 7

שלום ידידי, הפעם  אני מבקשת להמליץ לכם על הצגה שהיא חוויה רב חושית
שחוויתי לפני כשבוע:
 טרגדיה קומית בבית המצורעים בעקבות סיפור מאת: י"ל פרץ 
מחזה ובימוי: איה קפלן  דרמטורגיה ומוזיקה מקורית: דורי פרנס  

ההצגה מתקיימת בבית הנסן

בלילה עם רדת החשיכה, מתעורר בית המצורעים הישן לחיים. האחיות, הרופא-המנהל והחולים מזמינים את הציבור למסע מסתורי ברחבי בית המחסה, חדרי החיטוי, עליית הגג והגינה האפלה. כדי להתגבר על הבדידות והפחד, מעלים המצורעים בפני האורחים הצגה על פי הסיפור "בשעת מגפה" מאת י.ל. פרץ.

זהו מחזה שבו הצופה הוא חלק מהאירוע, לעיתים כאורח בשולחן המסובים, לעיתים כמסייע בטקס. לאורך כל הדרך המבקרים סקרנים לגלות מה יתגלה בפניהם בפנייה הבאה ולאיזו התרחשות הם יצטרפו, כצופים או כניצבים.

הסטודנט שלא מאמין כי חטף את המחלה, זוג המצורעים היהודי והערבייה שהתאהבו והלוקיישן המפתיע. כך נראה מופע של החאן בשם 'חתונה בעת מגפה': שחקנים שעוברים מחדר לחדר בבית הנסן ומספרים את סיפור החולים, במקום הכי אותנטי שיש.

קצת רקע על המקום המיוחד בו מתרחשת ההצגה:

בעבר נהגו ירושלמים יהודים וערבים שלקו בצרעת לאסוף נדבות ולהתגורר ביחד בבקתות שהוקמו בצד הפנימי של שער ציון. בשנת 1865 תרמה אוגוסטה פון קפנברינק־אשרדן כסף כדי להקים בית מחסה לחולי צרעת. המקום, שכונה 'עזרת ישו', עבר ב־1877 למשכן חדש ונוהל בידי נזירות. לאחר קום המדינה הפך 'בית הנסן' לבית חולים ממשלתי, אבל בשל התפתחות הרפואה התמעטו החולים, ובשנות ה־80 התרוקן המבנה המיוחד. בהמשך הועבר המקום לידי העירייה, וכיום מאכלסים את השטח מוזיאון, מרכז ללימודי תארים מתקדמים של 'בצלאל', וכן המיזם לקולנוע וטלוויזיה של הרשות לפיתוח ירושלים.

להזמנת כרטיסים >>

7 thoughts on “חתונה בשעת מגפה

  1. לא ברור מה יותר מעניין, סיפור ההצגה או סיפור המקום בו היא מועלה. בכל מקרה, הסתקרנתי.

  2. יאה תודה על ההמלצה, קניתי כרטיסים לי ולבן זוגי לסוף החודש, גם אנחנו התחתנו בדיוק לפני שנה ב״זמן מגיפה״.

Comments are closed.

Next Post

החיים הם קברט

שלום לקוראי הנאמנים, הפעם אני רוצה להמליץ לכם על מיוזיקל…  מאת התיאטרון הקאמרי – החיים הם קברט בתור חובבת גדולה של הז'אנר, זה רק היה עניין של זמן עד שהמלצה כזאת תגיע.  והנה, תיאטרון הקאמרי חוזר לשירים האהובים והמוכרים שליוו את יצירתו  במשך 75 שנותיו. ונזכר – יחד עם הצופים […]
ריקי שחם חדשות ומדיה