חואניטה כהן סמית, ואורחים – מועדון שבלול

rikitarbut

חואניטה כהן סמית, תופעת בלוז- ג'אז חוצת עשורים וז'אנרים, וירטואוזית ווקאלית ואינסטרומנטלית יוצאת דופן, מגיעה לחתום את פסטיבל סוכות-בלוז במופע מהפנט במיוחד.  בגיל 91 היא עדיין פרפומרית אדירה בעלת קסם ואנרגיות בלתי נלאות, שמרגשת וכובשת את הקהל בכל פעם מחדש כשהיא חולקת דרך המוזיקה נסיון חיים ארוכים ומלאים. 

חואניטה כהן סמית' נולדה בניו יורק כבת למשפחת מהגרים יהודים שהגיעה לארה"ב. אביה בא ממשפחה יהודית ספרדית שהיגרה לאיים הקריביים ולקובה. אימה היא בת למשפחת מהגרים יהודית שמוצאה מאתיופיה. היא התחנכה בבית ספר בריטי בג'מאיקה ואימה שהיתה זמרת אופרה עודדה אותה ללמוד מוזיקה. בבגרותה שבה לניו יורק ולמדה בבית הספר הגבוה למוזיקה ג'וליארד. מגיל צעיר הרשימה בהופעותיה המרגשות כפסנתרנית וזמרת ג'אז. מאחוריה עשרות שנות קריירה עשירה ורשימה ארוכה של אמנים עימם הופיעה ושיתפה פעולה. חואניטה חילקה זמנה בין ישראל, ארה"ב, קנדה ואירופה שם היתה עיקר פעילותה שנים רבות.
Next Post

כאן 88 הסכתים

בימים שכאלה, המקום הבטוח שלי הוא המוזיקה. אני ממש אוהבת פודקאסטים על מוזיקה. בשנתיים האחרונות גיליתי את ההסכתים המוזיקאליים של כאן 11 והתאהבתי. היום אמליץ לכם על (2 פרקים) -שיצאו במלאות 50 שנה– ל-What’s Going On | של מארווין גיי כיצד הפך מרווין גיי מכוכב פופ וסמל מין ששר שירי […]