סיראנו דה ברז'ראק על בימת התאטרון

rikitarbut


סיראנו דה ברז'ראק בביצוע : Comédie Française
בימוי: דני פודליה 
כתוביות בעברית

עיבוד בימתי למחזה הנודע בביצוע הקומדי פרנסז. השחקן/במאי דני פודליה יצר גרסה סוחפת למחזה ומככב בו מישל ויירמוז. סיראנו הוא גבר בכל כשרונות רבים: איש צבא אמיץ, משורר מחונן ואשף בסייף. אלא שהטבע “חנן” אותו באף כביר-מידות המכער את פרצופו, גורם לו לתחושת נחיתות ומונע בעדו מלהצהיר על אהבתו לרוקסאן היפה.
הוא כותב לה שירים ומכתבי אהבה בשמו של עמיתו לגדוד, כריסטיאן יפה התואר, וליבה של רוקסאן הולך שבי אחר הנפש הנעלה המתגלה מתוך המכתבים.
לימים מבין כריסטיאן שלא יופיו הוא שקנה את ליבה של רוקסאן,
אלא מכתבי האהבה המופלאים של סיראנו. הוא מפציר בחברו להתוודות על אהבתו אליה, אך לפני שהדבר יוצא לפועל כריסטיאן נהרג בקרב. רוקסאן האבלה פורשת למנזר וסיראנו נוצר את הסוד בלבו.המחזה היקנה למחבר את המוניטין העולמי שלו כיוצרה של קומדיה רומנטית, מרגשת, שיש בה הרבה פיוט, חוכמת לב ולא מעט הומור ושנינה, אחת מיצירות המופת של הקלאסיקה העולמית.
"אופרה, טרגדיה, דרמה רומנטית, שירה סימבולית, פארסה, כל הז'אנרים נקשרים לתוצאה מרטיטה, אחת מאבני הדרך של הרפרטואר הצרפתי."  Telerama

כרטיסים: 3 באוקטובר,סינימטק תל אביב 20:00

Next Post

פסטיבל עכו -2019

פסטיבל עכו תמיד מרגש אותי,התעוזה והאוטנטיות של יוצרים צעירים וותיקים בהשראת האוירה המיוחדת של העיר הזאת.בחופשת סוכות בין ה-14 ל-17 לאוקטובר.סיפור צמיחתו של הפסטיבל:״הרחק מהמולת הערים הגדולות, די בצנעה ובהססנות, החל תהליך ייחודי ומיוחד לעידוד היצירה המקורית התיאטרונית, אשר מעניקה לאמנים וליוצרים, לא רק במה מדהימה במקוריותה, אלא גם אולמות […]